Müzik Benim İçin Bir Terapi Gibi

Müzik benim için bir terapi gibi. Müzikteki notalar ve oradaki şarkı sözleri benim bütün sıkıntılarımı alıp götürüyor. Ayrıca ben müziğin büyülü bir yanı olduğuna inanıyorum. Çünkü müzik dinlerken o sözlerde kendimi buluyor gibiyim. Galiba benim kendimi bulduğum şey müzik dinlerken ki o sözler değil şarkıcıların o sözleri yazarken hissettikleri duygular. Ben müziği çok severim. Ama bir taraftan da sevmem. Çünkü bazen oradaki o sözler yaşadığım kötü anıları da hatırlatıyor. Çok az insan müziğin notalarını ve sözlerini anlayabilir. Çünkü bazı insanlar sadece müziği dinlerken bazı insanlar hem müziği dinler hem de onu anlar. Her insan müzik dinlemelidir. Ama herkes modunun tersine müzik dinlemeli. Tabi bazı modlar hariç. Yani bir insan mutluyken acılı bir şarkı dinlerse ister istemez modu düşer. Üzgünüzseniz yapın dediğimi. Bakın görüyor musunuz? Müziğin birçok iyi tarafı var. Hadi şimdi mutlu ya da üzgünseniz elinizdeki her şeyi bırakıp bom-bastic bir şarkı açın ve bağıra bağıra şarkı söyleyin. Böylece mutluysanız mutluluğunuza mutluluk katacaksınız. Üzgünseniz mutlu olacaksınız.

Müzik denilince aklınıza sadece şarkı gelmesin. Benim müzik denilince aklıma notalar, gitar, saz, piyano, klarnet, ud, keman, çello, flüt, davul, kaval, def, darbuka, ney, kanun, trompet, akordeon...gibi çokça müzik aletleri ve sol anahtarı gibi müzikle alakalı terimler aklıma geliyor. Müzik hayatımızda olduğu için çok şanslıyız. Müziksiz bir hayat düşünebiliyor musunuz? Ben müziksiz hayat düşünemiyorum. Çünkü ben bir iş yaparken hep müzik dinlerim. Böylece biraz daha olsun kafamı dinliyorum ve stresimi atıyorum. Ayrıca o kadar çok müzik türü var ki.. Örneğin, blues klasik müzik, halk müzikleri, arabesk müzik, elektronik müzik, hip-hop, caz, pop, rock, alaturka, rap, etnik, latin, çocuk müzikleri, dini müzikler, enstrümantal müzik, heavy metal gibi saymakla bitmez birçok müzik türleri vardır. Ayrıca bu müzik türlerinin içerisinde bir çok usta sanatçılar vardır. Örneğin, Aşık Veysel,
Tarkan, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Sezen Aksu, Hadise, Murat Boz, Sibelcan, Ibrahim Tatlises, Mustafa Ceceli, Demet Akalın, Hande Yener, Rihanna, Beyonce, Taylor Swift... gibi bir çok ünlü sanatçılar vardır. Müziğin çok geniş bir tarihi vardır. Ben de çok fazla bilmesem de müziğin çok eskilere dayandığını tahmin ediyorum. Kendimi şuan gitarın yerine koyuyorum. Şuan yazacaklarım gitarın ağzındandır.

Ben bir gitarım. Hayata ilk gözlerimi açtığım zaman bir marangozun elindeydim. İlk sahibim olarak onu bildim. Ondan sonra ikinci sahibime verildim. İkinci sahibim olarak bildiğim adam benim son sahibim oldu. O bana çok iyi baktı ve beni yavaş yavaş çalmaya başladı. Daha da profesyonelleştikten sonra artık benim üzerimden şarkılar yazmaya başladı. O kadar güzel şarkılar yazdı ki benim üzerimden dinleyenleri mest etti. Ben gitar olarak herkesin benden almasını öneriyorum. Benim muazzam bir telim ve muhteşem derece bir yapım var. Herkes beni çalmak istiyor ama beni çalmak hiç de öyle göründüğü gibi kolay değil beni çalmak için özenli bir şekilde emek vermek gerekir. Yani emek vermeden hiçbir şey yapamazsınız. Sahibim beni dostu bildi ve ben de onu dostum bildim. Bence bir insanın müzik aletiyle güzel bir bağı vardır. Benim ile ünlendi. Beni hiç bırakmadı. Size bir şey söylemek istiyorum. Birçok insan müzik aletleriyle ünlenebilir. Ama bunun için fazlaca emek verilmesi gerekmektedir. Hem böyle işlerin bir çok iyi yönleri vardır. Birincisi bu sayede ünlü olacaksınız. İkincisi bu işi yaparak biraz daha olsun mutlu olup ruhunuzu rahatlatacaksınız. Üçüncüsü eğer bu işi en iyi şekilde yaparsanız iyi para kıvırırsınız. Yani şimdi size iyi yönlerimi anlatmak istesem bir sürü. Yani hiçbir şey yapamıyorsanız bile en azından müzikle ilgilenin. Beni çalmak kolay değil. Piyano veya melodika gibi do re mi fa sol la gibi tuşlarım yok. Benim sadece perdelerim ve tellerim var. Tabi ki ben hassas olduğum için çalınmam zor. Yani hassasım derken tellerim kopabilir. O yüzden bana nazik davranın.

 

 

Yazan : Dark Devil

06 / Oca / 2018

Yorumlar (1)

  • anon
    Konuk (not verified)

    Oca 23, 2018

Leave a comment

Onay Kodu
.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Enstruman Eğitimi

Bize her konuda yazabilirsiniz. Editörlerimiz mesajlarınıza 24 saat saat içerisinde yanıt vereceklerdir. Bize yazmak için Buraya tıklayınız.